Ayşegül İldeniz Pegasus’un Yönetim Kurulu Üyesi Oldu

Pegasus bu üst düzey atama haberini şöyle duyurdu;
“Aralık 2006’dan bu yana şirketimizde yönetim kurulu üyesi olarak görev yapan Sayın H. Çağatay Özdoğru, 16 Eylül 2022 tarihi itibarıyla görevinden ayrılmıştır. Çağatay Özdoğru’ya şirketimize son 16 yıldaki katkılarından dolayı Pegasus ailesi olarak teşekkür ederiz. 

Kurumsal Yönetim Komitesinin teklifi doğrultusunda Yönetim Kurulumuzun aynı tarihli kararıyla Türk Ticaret Kanunu’nun 363’ncü maddesi hükümleri uyarınca ilk genel kurul toplantısında pay sahiplerimizin onayına sunulmak üzere Ayşegül İldeniz kalan görev süresi için boşalan yönetim kurulu üyeliğine getirilmiştir.

Ayşegül İldeniz’in şirketimizde bağımsız Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yapabilmesi Sermaye Piyasası Kurulu’nun kurumsal yönetim düzenlemeleri çerçevesinde Kurul’un uygun görüşüne tabi olup söz konusu kurul görüşünün alınması için gerekli başvuru yasal süresi içerisinde gerçekleştirilecektir.”

Lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nde tamamlayan İldeniz, yüksek lisans programını San Francisco Üniversitesi alanında tamamlamıştır. İldeniz, profesyonel kariyer hayatına ilk adımı teknoloji devi olan Intel şirketinde atıp burada yaklaşık 12 yıl 7 ay boyunca emek vermiş ve burada sırasıyla; Türkiye Genel Müdürlüğü; 67 ülkeyi barındıran Türkiye, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi Başkanlığı ve Avrupa Yönetim Kurulu üyeliği; ve  Silikon Vadisi’ndeki Intel Merkez Ofisi’nde Yeni Teknolojiler Grubu Dünya Başkan Yardımcılığı yapmıştır. Hemen ardından Silver Spring Networks Şirketi’ne COO olarak transfer olan İldeniz, burada ise 2 yıl boyunca emek vermiştir.

Ayşegül İldeniz, profesyonel kariyer hayatına Pegasus’un Yönetim Kurulu Üyesi olarak devam edecek.

Manşet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img

SON HABERLER