Ayşe Begüm Onbaşı Dünya İkincisi Oldu

Portekiz’in Guimaraes şehrinde düzenlenen Aerobik Cimnastik Dünya Şampiyonası tek kadınlar finalinde Ayşe Begüm Onbaşı gümüş madalya kazanarak Dünya İkincisi Oldu.

Türkiye Cimnastik Federasyonu, Ayşe Begüm Onbaşı’nın aldığı 20 bin 350 puanla gümüş madalya kazandığını açıkladı.

“Madalyam Türk Halkına Armağan Olsun”

Üst üste ikinci dünya şampiyonasından da madalyayla dönen Milli Cimnastikçimiz Ayşe Begüm Onbaşı, “Dünyanın en iyi cimnastikçileri arasında mücadele etmek ve dünya ikinciliği elde etmek bizim için çok önemliydi. Ülkeme bu gururu yaşattığım için çok mutluyum. Üst üste iki dünya şampiyonasında da madalya kazanmış oldum. Çok çalıştık ve emeklerimizin karşılığını aldığımızı düşünüyorum. Madalyam Türk halkına armağan olsun.” ifadelerini kullandı.

Onbaşı, daha önce Dünya ve Avrupa Şampiyonası’nda elde ettiği madalyalardan sonra geçtiğimiz yıl Azerbaycan’da ilk kez katıldığı 16. Aerobik Jimnastik Dünya Şampiyonası’nda topladığı 21.850 puanla kariyerinin ilk büyükler dünya şampiyonluğuna ulaşmıştı.

Ayşe Begüm Onbaşı, kazandığı bu Gümüş madalya ile cimnastikte büyüklerde dünya şampiyonalarında üst üste iki kez madalya alan ilk sporcumuz olarak da tarihe geçti.

Manşet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img

SON HABERLER