Av. Müjde Tozbey ‘Güçlü Kadın Başarı Ödülü’ Aldı

Av. Müjde Tozbey, Bursa Barosu’nun bu yılki Güçlü Kadın Başarı Ödülü’ne layık görüldü. 

Bursa Barosu tarafından 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle yıl verilen Güçlü Kadın Başarı Ödülü töreni, Adalet Sarayı Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Her Kadın Ayrı Bir Başarı Öyküsü

Törenin açılış konuşmasını yapan Bursa Barosu Başkanı Av. Metin Öztosun, Av. Müjde Tozbey’in dezavantajlı çocuklar ve kadınların kendi ayaklarının üzerinde durabilmeleri için harcadığı çabayı göz önünde bulundurarak ödülü ona vermeyi kararlaştırdıklarını söyledi. Öztosun, konuşmasına şu şekilde devam etti: 

“Bursa Barosu olarak Dünya Emekçi Kadınlar Gününü, başarmak için engel tanımayan kadınlarımıza adadık. 

2017 yılından itibaren verdiğimiz Güçlü Kadın Başarı Ödülü’nün sahibini 2023 yılında yaşadığımız deprem felaketi mağduru tüm kadınlara ithafen bu süreçte deprem bölgesindeki kadınlar ve çocuklar için mücadele eden, çaba gösteren kadınlar arasından belirledik.

Her kadın ayrı bir başarı öyküsü; evlat, kardeş, eş, anne, ev kadını ya da işkadını. Bir de kadınlarımızın gücüne güç katmayı kedisine amaç edinmiş kadınlarımız var.

Her birimizin toplum içinde var olarak yaşama tutunabildiği bir dünyada, varoluşunuzla ödüllendirdiğiniz toplumun bir armağanı olarak size bu beratı takdim ediyor, yaşam boyu mutluluk ve başarı diliyorum.”

Çocuklar ve Kadınlar Derneği Başkanlığı görevini sürdüren Av. Müjde Tozbey ise aldığı ödülün kendisini onurlandırdığını belirterek, çocuklar ve kadınların güçlenmesi konusunda gezdiği illerdeki gözlem ve tespitlerini anlattı. İstismar edilen, şiddete uğrayan çocuk ve kadınların genellikle yoksul kesimlerde olduğuna dikkat çeken Tozbey, toplumun tüm kesimlerinin refah düzeyi artırılmadıkça sorunu çözmenin zorluğuna vurgu yaptı.

 

Manşet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img

SON HABERLER