Arçelik’in 500 Kadın Teknisyen Projesi Tisk’ten Ödül Aldı

Tisk, Arçelik’in kadın istihdamına destek vermek, cinsiyete dayalı ön yargıları kırmak ve kadınların yetenek dönüşümünü sağlamak amacıyla hayata geçirdiği ‘500 Kadın Teknisyen’ projesini ödüle layık gördü.

Türkiye’nin lider ev teknolojileri şirketi Arçelik’in ‘500 Kadın Teknisyen’ projesi, Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu’nun (TİSK) düzenlediği “Ortak Yarınlar” programı kapsamında “Çeşitlilik ve Kapsayıcılık / Kadınlar İçin Fayda Yaratanlar” kategorisinde ödül aldı. 

TİSK tarafından 2020 yılından bu yana kurumsal sosyal sorumluluk alanında geliştirilen projeleri ödüllendirmek ve iyi uygulamaları yaygınlaştırmak amacıyla her yıl farklı bir temada düzenlenen Ortak Yarınlar Ödül Programı, bu yıl “Sürdürülebilirlik” teması ile gerçekleştirildi. “Çeşitlilik ve Kapsayıcılık / Kadınlar İçin Fayda Yaratanlar” kategorisindeki ödüller, kadın istihdamını ve girişimciliğini destekleyen, toplumsal cinsiyet eşitliğine yönelik çalışmalar yürüten ve kadınların çalışma hayatında güçlendirilmesi için hayata geçirilen sürdürülebilir projelere verildi.

 

“500 Kadın Teknisyen” Projesi

Kadınların teknik alanlarda yetkinliklerini geliştirmelerinin desteklenmesi ve istihdamlarına katkı sağlamak amacıyla hayata geçirilen 500 Kadın Teknisyen projesiyle,  ilk etapta 500 kadına eğitim olanakları sağlayarak yetkili servislerde istihdam etme hedefiyle yola çıkan Arçelik, 2026 yılı sonunda bu sayıyı 1000’e çıkarmayı amaçlıyor. Projeyi başarıyla yürüten Arçelik, proje öncesinde yüzde 1,5 olan teknisyen kadın çalışan oranı Eylül 2022 itibariyle yüzde 7’ye çıkarmış ve proje kapsamında, ilk kez teknisyen eğitimi alacak kadın çalışanlara ücretsiz eğitim olanakları sağlıyor. 

 

Manşet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img

SON HABERLER