ARALIK 2023 KONSER AJANDASI

Noche Flamenca

Tarih: 1 Aralık 2023
Yer: İspanyol Cafe Restaurant
Saat: 20:30
Her biri kendi alanında eğitmenlik yapan ve performans sergileyen, Flamenko Ankara Derneği sanatçıları, flamenkoyu paylaşmak ve sahnelemek üzere bir araya geldiler. Konserlerinde, flamenkonun geleneksel örneklerinin yanı sıra, modern şarkılar da yer alıyor. Uzun yıllardır birlikte performans sergileyen grup, komserler ve televizyon programı konukluğuyla bu kültürü tanıtmayı ve sevdirmeyi amaçlamakta.

Gitar : Ceyhun Güneş

Flüt&Perküsyon : Ahmet Kalır

Dans : Eren Ergene

Vokal : Makbule Eksert, Özge Yılmaz, Duygu Yücesoy

 

Samida

Tarih: 3 Aralık 2023
Yer: CSO ADA ANKARA
Saat: 20:00
Gürcü dilinde 3 kız kardeş anlamına gelen Samida, 2016 yılında Damla, Yudum ve Tamara Şahin kardeşler tarafından kurulmuştur. Hem kendi eserleri hem de Samida’ya özgü düzenleme anlayışıyla yorumladıkları eserleri ile sevilen grup, 3 Aralık Pazar günü CSO Ada Ankara Mavi Salon’da dinleyicisiyle buluşuyor. Programda dinleyicilere birçok yöreye ait eserlerin polifonik yorumları ve günümüz eserlerinden özenle derlenen bir seçki sunulacak. Vokal performansların yanında Yudum Şahin’in Gürcü halk sazı panduri, Damla Şahin’in flüt, navtronik, salamuri, Tamara Şahin’in keman ile renklendirdiği sahnede sanatçılara; bas gitar, davul, gitar, saksafon ve klarnet eşlik edecek.

 

“Aşkı Bulacaksın – Şevval Sam Senfonik”

Tarih: 5 Aralık 2023
Yer: Zorlu PSM
Saat: 20:00

Aşkı Bulacaksın – Şevval Sam Senfonik” konseri İbrahim Yazıcı şefliğindeki Pera Senfoni Orkestrası ile 5 Aralık akşamı Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde!

 

Moğollar

Tarih: 5 Aralık 2023
Yer: Kadıköy Sahne
Saat: 20:00

Sosyal ve toplumsal konulardan sorumluluk almaktan asla çekinmeyen efsane müzik grubu Moğollar, 5 Aralık akşamı Kadıköy Sahne’de sevenleriyle buluşuyor.

 

Yıldızlar Altında

Tarih: 7 Aralık 2023
Yer: Zorlu PSM
Saat: 20:00

BİFO’yla birlikte dünyanın klasik müzik alanındaki dev markası Deutsche Grammophon etiketiyle bir albüme imza atan yıldız kemancı Nemanja, 2023’ün son konserinde keman repertuvarının en sevilen yapıtlarından biri olan ve Beethoven’ın bu çalgı için yazdığı tek konçertosu olan op.61 Re Majör konçertoyu seslendirecek. Radulović, 2019’da BBC Proms kapsamında verdiği konserle bir kez daha dinleyenlerini büyülemiş, Gramophone dergisi tarafından “O bir hikâye anlatıcısı ve albümü de büyüleyici masallarla dolu.” sözleriyle övülmüştü. BİFO’nun yanı sıra Philharmonia, Staatskapelle Dresden, Radio France Filarmoni ve Kraliyet Filarmoni’nin de aralarında bulunduğu güçlü orkestralarla konserler vermiş olan sanatçı, geride bıraktığımız sezon içinde Vivaldi’den romantik dönem repertuvarına uzanan müzik ufkunda, keman için yazılmış başyapıtlardan seçtiği programlarıyla başarılı yükselişini sürdürdü. Orkestranın şefliğini ise Londra Filarmoni Orkestrası, Vancouver Senfoni, NDR Hamburg, Leipzig Gewandhaus, BBC Filarmoni gibi dünyanın önde gelen pek çok orkestrasıyla bir araya gelen George Pehlivanian yürütecek.

 

“Entre Dos Almas” Flamenko Konser

Tarih: 10 Aralık 2023
Yer: İspanyol Cafe Restaurant
Saat: 20:30

Türkiye’de flamenko müzik alanında başı çeken iki isim Doruk OKUYUCU ve Ceyhun GÜNEŞ “Entre Dos Almas” ile bir araya geliyor. Bugüne kadar solo kariyerlerinde çokça albümler  ve tekliler yayınlamış, yurt içi ve yurt dışında konserler vermiş bu iki müzik adamı yeni projelerinde uzun yıllar süregelen dostluklarını müzikleri ile birleştirerek sahneye taşıyor. Entre Dos Almas, Doruk OKUYUCU ve Ceyhun GÜNEŞ’in flamenko gitar için birlikte bestelemiş oldukları özgün müziklerden oluşması sebebiyle  bu alanda Türkiye’de gerçekleştirilmiş ilk proje olma özelliğine sahiptir. İkilinin 20 yılı aşkın süredir geliştirdikleri  gitar müziğine  ait  bakış açılarının, flamenko müziğinin kendine özgü enerjisi ile birleştiği bu konserler Türkiye’deki gitar kültürü ve müziği  açısından önemlidir. Entre Dos Almas “İki Ruh Arasında” aynı kültüre ve bu kültürün müziğine gönül vermiş iki farklı ruhun kendi müzikleriyle başka ruhlara   dokunma çabasıdır.

 

Jay Jay Johanson

Tarih: 14 Aralık 2023
Yer: Ankara Milyon Performance Hall
Saat: 20:00

İsveç’in dünyaca ünlü melankolik sesi Jay-Jay Johanson, 2 konser için yeniden ülkemizde!
Neslinin en etkili sanatçılarından ve en iyi seslerinden biri, bir öncü, bir efsane olarak selamlanan İsveçli Jay-Jay Johanson; 2 konser için yeniden ülkemize geliyor. Büyüleyici ve melankolik sesi ile dikkat çeken Jay-Jay Johanson, Epifoni organizasyonu ile düzenlenecek konserlerde 20 Ekim 2023 Cuma gecesi Ankara’da Milyon Performance Hall’da, 21 Ekim 2023 Cumartesi gecesi ise İstanbul’da Dorock XL Fitaş Sahnesi’nde sahne alacak.
Müzik kariyerine çok genç yaşlarda başlayan ve yayınladığı her albümde farklı müzik türlerini deneyimleyen Jay-Jay Johanson, trip-hop’tan electro-clash’e, downtempo’dan indie’ye oldukça zengin bir repertuara sahip.
1996 yılından beri müzik dünyasının içinde olan, verdiği konserlerle Türkiye’de de geniş kitlelere ulaşan Johanson,  “Believe In Us”, “So Tell the Girls That I’m Back In Town”, “Mr. Fredrikson”, ‘On The Radio’, “Time Will Show Me” gibi dillere pelesenk olmuş birbirinden başarılı şarkılara imza attı. Sanatçı geçtiğimiz yıl yayınlanan son albümü ‘Rorschach Test’den şarkıların dışında, sevilen klasiklerini de seslendirecek.

 

Athena


Tarih: 15 Aralık 2023
Yer: Zorlu PSM
Saat: 20:00

İlk albümlerini çıkarttıkları 1998 yılından beri, yurt içinde ve yurt dışında sayısız konser ve festivalde yer almış, Türkiye’nin en iyi rock grupları arasında gösterilen Athena, 15 Aralık akşamı Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde Sahne Üstü Ayakta konser deneyimi ile hayranlarıyla bulaşacak!

 

Dena DeRose / Piero Odorici Quartet

Tarih: 20 Aralık 2023
Yer: CRR Konser Salonu
Saat: 20:00

Yirmi yılı aşkın kariyeri boyunca cazın en beğenilen piyanist/vokalistlerinden biri olan Dena, bugüne kadar gerçekleştirdiği 14 albüm kaydı ile birçok ödül kazandı.
New York’taki Blue Note, Birdland, Smalls, Smoke ve Jazz Standard, Washington D.C.’deki Kennedy Center, Tokyo’daki Pitt Inn and Body and Soul, Chicago’daki The Jazz Showcase, Marian’s gibi dünyanın dört bir yanındaki efsanevi kulüplerden. Zürih’te Widderbar, Umbria Caz Festivali (İtalya), İsrail’de Kızıldeniz Caz Festivali, Monterey Caz Festivali, San Francisco Caz Festivali, Providencia (Santiago) Caz Festivali gibi önemli Caz Festivallerine , Estoril (Portekiz), Kuzey Denizi ve Lahey Caz Festivalleri (Hollanda), Ancona Caz Festivali (İtalya), The Jazz Cruise (2005, 2007, 2008, 2011), Kansas City Caz ve Blues Festivali (1999), Caz Baltica Festivali (Almanya), VinterJazz Festivali (Danimarka) gibi birçok önemli mekan ve festivalde konserler verdi.
Dena şu anda Avusturya’nın Graz kentindeki Müzik ve Sahne Sanatları Üniversitesi Caz Enstitüsü’nde Caz Sesi Profesörü olarak görev yapmakta, aynı zamanda İtalya’daki Siena Caz Üniversitesi’nde Vokal Yüksek Lisansında ses eğitmenidir. Dünyanın birçok yerinde workshoplar gerçekleştirmektedir.
Dena DeRose piyano, vokal
Piero Odorici, saksafon
Stefano Senni. akustik bass
Xaver Hellmeier, davul

 

Selen Gülün Trio


Tarih: 31 Aralık 2023
Yer: Sahneport
Saat: 12:00
Piyanist, besteci ve şarkıcı Selen Gülün 20 seneyi aşan bir süredir kendi müziklerini Türkiye’de ve dünyanın çeşitli yerlerinde, çoğunlukla Trio formatında oluşturmuş olduğu gruplarla seslendirmektedir. Ağırlıklı olarak Türkçe caz şarkılarını ve parçalarını çalmak üzere kurduğu üçlü’de kariyerinde yaşadığı başarılar ile bilinen, albümler yapmış, sayısız konserler vermiş değerli müzisyenler Alper Yılmaz (eb) ve Berke Özgümüş (d) çalıyor. Nardis performansları için Gülün’ün şarkı albümleri Sürprizler (2006, Rec by Saatchi), Japonya Caz listelerinde 4 numaraya kadar çıkmış albümü Başka (2013, Lin Records) ve Tokyo’da kaydettiği yeni single’ı Yollar’dan (2020, iKi Müzik) seçilmiş parçalardan oluşan bir nev-i retrospektif tadında bir program hazırladılar.
Selen Gülün, vokal, piyano
Alper Yılmaz, elektik bas
Berke Özgümüş, davul

Manşet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img

SON HABERLER