Allergan Aesthetics ve Türk Eğitim Vakfı’ndan “Yarınlar İçin Ben Varım’’ Projesi

Allergan Aesthetics ve Türk Eğitim Vakfı ortaklığıyla kadın hekim adaylarını desteklemek amacıyla ‘’Yarınlar İçin Ben Varım” projesi hayata geçti.

Proje kapsamında, Allergan Aesthetics 30 kadın tıp öğrencisine Türk Eğitim Vakfı (TEV) aracılığıyla eğitim desteği verecek. Bununla birlikte kadın hekimlerden alınacak mentorluk desteği ve tasarlanan eğitim ve gelişim programlarıyla öğrencilerin özgüvenli bireyler olarak emin adımlarla yürümeleri için gelişim yolculuklarına destek olunacak.

Kadın hekim adaylarının mesleki yolculuklarına umutla, onları bekleyen yeni hayatlarına ise özgüvenle yürüdükleri bir yol çizmek hedefiyle başlatılan proje kapsamında 30 kadın tıp öğrencisine eğitim bursunun yanı sıra mentorluk desteği ve 40 farklı konu başlığı altında eğitim ve gelişim olanağı sunulacak.

Allergan Aesthetics’in kültürünün bir parçası olan çeşitliliğe yönelik yaklaşımı ve hekimlerin mesleki özgüvenini güçlendirmeye yönelik süregelen çalışmalarından yola çıkılarak hayata geçirilen proje kapsamında, genç hekim adayları gelişim yolculuklarındaki beklenti ve hedeflerini şekillendirirken desteğe ihtiyaç duydukları konuları bilgi birikimi ile ilham veren mentor hekimlerine danışma fırsatı bulabilecek.

Allergan Aesthetics Türkiye Genel Müdürü Barlas Döner, “Toplumsal yaşamın hemen hemen her noktasında kadınların başarıya ulaşmak için karşılarına çıkan farklı bariyerleri aşmaları gerektiğini görüyoruz. Bu alana katkı sağlamak için TEV iş birliğinde hayata geçirdiğimiz “Yarınlar İçin Ben Varım” projesi ile kurum kültürümüzün merkezinde yer alan “Eşitlik, Çeşitlilik, Hakkaniyet ve Kapsayıcılık” ilkesinden yola çıkarak, kadınların tıp dünyasında güçlenmelerine ve geleceğe daha emin adımlarla yürümelerine katkı sağlamayı amaçlıyoruz. İnanıyoruz ki, ihtiyaç duyduğu şekilde desteklenen, hayal kurmasına olanak tanınan ve hayallerinin peşinden koşan her genç kendi başarı hikayesini yazabilir.” dedi.

TEV Genel Müdürü Banu Taşkın, “Türk Eğitim Vakfı olarak fırsat eşitliği temelinde özellikle kız öğrencilerimizin eğitim ve kariyer yolculuklarında daha çok desteklenmesi için tüm gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz. Bugün gençlerimizin eğitimle beraber çok yönlü desteğe ihtiyacı var. Hayata hazırlanırken rol model olacak deneyimli kişilerin rehberliğinde ilerlemeleri öğrencilerimiz için büyük önem taşıyor. “Yarınlar İçin Ben Varım” projesi de geleceğin kadın hekimlerine sadece maddi destek sunmakla kalmıyor; bursiyerlerin bugünkü ihtiyacının ötesinde, alanında uzman kadın hekimlerin mentorluğu sayesinde kız öğrencilerin hem eğitimlerini hem de kariyer yolculuklarını destekliyor. Allergan Aesthetics ile el ele genç kadınların hayatına dokunacak ve onların geleceğe güvenle bakabilmesi için elimizden geleni yapacağız. “Yarınlar İçin Ben Varım” projesi hekim adayı birçok kız öğrencinin hayatını değiştirecek. Allergan Aesthetics’e bu yolda Türk Eğitim Vakfı’nı yol arkadaşı seçtikleri için bir kez daha şükranlarımızı sunuyoruz.” dedi.

“Yarınlar İçin Ben Varım” projesinin gönüllü mentor hekimleri arasında yer alan Estetik ve Plastik Cerrah Dr. Ebru Şen ise, “Bir kadın hekim olarak öğrencilik dönemimde de mesleki hayatımda da çeşitli engellerle karşılaştım. Bu yolda kariyer basamaklarını çıkarken önünüze çıkan engellere karşı sergilediğiniz güçlü duruş, özgüven ve yola devam etmeye olan inancınız çok önemli. Özellikle insan yaşamına doğrudan dokunan ve başlı başına büyük özveri gerektiren hekimlik mesleğinde kadınların hak ettiği noktada olması hepimizin ortak sorumluluğu olmalı. Yarınlar İçin Ben Varım projesiyle özgüveni yüksek, mesleki kariyerlerine umutla bakan ve başarılarına başarı katan nice kadın hekimler yetişecek. Bu hekimlerin hikâyeleri de aynı bizim hikâyelerimiz gibi nice genç kadın hekim adayına ilham olacak.” dedi. 

#yarınlariçinbenvarım #türkeğitimvakfı #tev #AllerganAesthetics #kadınhekimler

Manşet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img

SON HABERLER