AĞUSTOS 2023 SİNEMA AJANDASI

4 AĞUSTOS CUMA

Ninja Kaplumbağalar: Mutant Kargaşası

Yönetmen: Jeff Rowe, Kyler Spears

Oyuncular: Nicolas Cantu, Shamon Brown Jr., Micah Abbey

Ninja Kaplumbağalar: Mutant Kargaşası, insanların dünyasını korumaya çalışırken kendilerini büyük bir tehlike ile karşı karşıya bulan Kaplumbağa kardeşlerin hikayesini konu ediyor. Kaplumbağa kardeşler yıllar boyu insanların dünyasını korumak için çabalar. Artık normal gençler olarak kabul edilmek ve New Yorkluların kalbini kazanmak isteyen Kaplumbağa kardeşler, bu amaçla yola koyulur. Onlari yeni arkadaşları April O’Neil’in de yardımıyla gizemli bir suç örgütünü yenmeyi başarır, ancak çok geçmeden beklenmedik bir tehlike ile karşı karşıya kalırlar. Kaplumbağa kardeşler, üzerlerine salınan mutant ordusunu etkisiz hale getirebilmek için zorlu bir mücadeleye girişir.

 

Old Man

Yönetmen: Lucky McKee

Oyuncular: Stephen Lang, Marc Senter, Patch Darragh

Kayıp bir yürüyüşçü, ormanın derinliklerinde yürürken, münzevi, yaşlı bir adamın kulübesine rastlar. İkisi arasında samimi bir sohbet başlar ancak bir süre sonra, birinin veya her ikisinin de korkunç bir sır saklıyor olabileceği ortaya çıktığında durum tehlikeli bir hal alır.

 

Venüs’te Görüşürüz

Yönetmen: Joaquín Llamas

Oyuncular: Virginia Gardner, Rob Estes, Alex Aiono

Ölmekte olan 18 yaşındaki öksüz bir kız, biyolojik annesinin izini sürmek için Avrupa’ya gitmek ister. Ölümcül bir kazanın suçluluk duygusuyla sarsılan iyi kalpli bir genç adamla tanıştığında, onu yolculukta kendisine eşlik etmesi için ikna eder.

 

Başkalarının Çocukları

Yönetmen: Rebecca Zlotowski

Oyuncular: Virginie Efira, Roschdy Zem, Chiara Mastroianni

Kendini işine adamış okul öğretmeni Rachel, Ali’ye aşık olunca, Ali’nin kızı Leila ile yakınlaşması da çok uzun sürmez. Rachel ve Ali’nin gece geç saatlerde buluşmalarının şehvetli sersemliği, aile pikniklerinin ve okul sonrası alışverişlerin tanıdık sıcaklığına dönüşür. Rachel, kendini bir anne gibi hissetse de Leila başka bir kadının kızıdır. Bu durum kendi çocuğuna sahip olma arzusunun güçlenmesine neden olur.

 

Gölge Ajan: İstanbul’da Ölümcül Hesaplaşma

Yönetmen: Ilya Kulikov, Anya Mirohina

Oyuncular: Tatyana Babenkova, Iman Baysayeva, Martin Cooke

O, bültenlerde “Gordey” diye geçen yakalanması zor bir casustur. O gerçek bir gölge, kimsenin görmediği birçok yüzü olan bir adam. Hain Gordey’i yakalamak, Rus karşı istihbaratının ana hedefidir, çünkü bu gizemli kişi yakalanması zor ve devlet sırlarını çalıyor. Gordey’in şu anda Moskova’da faaliyet gösterdiği ve ülkenin ulusal güvenliğinin tehdit altında olduğu bilgisi ortaya çıktığında, genç bir karşı istihbarat ajanı Vadim onun peşine düşer. Casus oyunundaki riskler her geçen gün artıyor, asıl önemli olan Gordey’i çok geç olmadan yakalamak ya da ölmek.

 

Rubinin Ailesi

Yönetmen: Biter Mimi

Oyuncular: Kerim Abdulaziz, Tara Emad, Nour

Film, doktor olan eşinin yaşadıklarından dolayı, şehirden kaçarak sakin bir yere taşınmaya karar veren ve yıllarca yaşadıklarını unutmaya çalışan ve acil bir durum nedeniyle tekrar geri dönen mühendis İbrahim Al-Ruby’nin hikayesini konu alıyor.

 

 

11 AĞUSTOS CUMA

 

Perili Köşk

Yönetmen: Justin Simien

Oyuncular: Jamie Lee Curtis, Owen Wilson, Rosario Dawson

Perili Köşk, yeni taşındıkları evde kendilerini beklenmedik durumların içinde bulan bir anne ve oğlunun hikayesini konu ediyor. Oğlu ile birlikte yaşayan bekar bir anne olan Gabbie, ürkütücü bir malikane satın alır. Oğlu ile birlirkte yeni evlerine yerleşen Gabbie, çok geçmeden yaşadıkların yerin hayaletler ve hortlaklar tarafından mesken tutulduğunu keşfeder. Gabie, davetsiz misafirlerini evden kovmak için bir tur rehberi, bir medyum, bir rahip ve bir tarihçiden yardım ister

 

Küçük Allen ve Galaksi Yolcusu

Yönetmen: Amalie Næsby Fick

Oyuncular:  Louis Næss-Schmidt, Sofie Torp, Jesper Christensen

Küçük Allen, babası ile yeni bir kasabaya taşınmıştır. Allen, yeni arkadaşlar ararken birdenbire yaşlı ve UFO takıntılı komşusu için anten görevi görmeye başlar. Uzaylı bir kız olan Britney dünyaya düşer ve Küçük Allen ile tanışır. Artık Allen’ın önemli bir görevi vardır ve bu da Birtney’in galaksisine geri gitmesine yardım etmek.

 

Bıcırıklar: Yeni Yuvamız

Yönetmen: Ali Samadi Ahadi, Markus Dietrich

Oyuncular:  Uwe Ochsenknecht, ChrisTine Urspruch, André Jung

Mucklalar, bir şeyleri dürtmeyi ve onlarla el işleri ve şakalar yapmayı seven küçük, canlı goblinlerdir. Yaşadıkları yer olan kaotik bakkal istediklerini yapabilecekleri mükemmel bir yerdir. Ne yazık ki, küçük dükkanın sahibi ölür ve bir yok edici, her şeyin orada yaşamak için fazla steril ve düzenli olmasını sağlar. Ancak Mucklaların iyi hissetmek için kaosa ihtiyacı var. Bu yüzden Svunja, Tjorben ve Smartö yaşayacak yeni bir yer aramaya başlar. Çok geçmeden dışarıdaki dünyanın tehlikeli olduğunu ve hayatta kalmak istiyorlarsa bir arada kalmaları gerektiğini anlarlar.

 

Gran Turismo

Yönetmen: Neill Blomkamp

Oyuncular: Archie Madekwe, David Harbour, Orlando Bloom

Neill Blomkamp’ın yönetmen koltuğunda oturduğu film, Jann Mardeborough’un olağanüstü oyun yeteneklerini kullanarak profesyonel bir araba yarışçısı olma hayallerini gerçekleştirmesini konu alıyor.

 

Vesnan

Yönetmen: Bülent Orçin

Oyuncular: Mehmet Bilen, Beste Tosuner, Orkun Özcan

Yasemin ve Engin’in mutlu evlilikleri Engin’in gizemli bir şekilde ortadan kaybolması ile kabusa döner. Engin’in erkek kardeşi Umut ,Yasemin’in abisi Baran ve Umut’ın karısı Pelin’in tüm aramalarına rağmen Engin’den üç ay kadar haber alınamayınca bazı söylentilere dikkate alarak metafizik tarafı güçlü olan Fatma teyze ile irtibata geçerler, Fatma teyze Engin’e genç bir kız tarafından çok güçlü bir büyü yapıldığını ve onun artık cinlerin kontrolünde olduğunu söyler.

 

18 AĞUSTOS CUMA

 

Bataklık

Yönetmen: Andres Beltran

Oyuncular: Mallory Adams, Kayode Akinyemi, Conor Barry

Quicksand, boşanma aşmasında olan evli bir çiftin hayatına odaklanıyor. Kolombiya’da bir yağmur ormanında yürüyüş yaparken bataklığa hapsolan çift, ormanın korkunç unsurlarıyla savaşacaklar ve hayatta kalmak için birlikte çalışmak zorunda kalacaklardır.

 

Carmen

Yönetmen: Benjamin Millepied

Oyuncular: Melissa Barrera, Paul Mescal, Elsa Pataky

Carmen, güçlü, gizemli kadın olan annesinin vahşice öldürülmesinin ardından Meksika çölündeki evinden kaçmak zorunda kalan genç ve son derece bağımsız bir kadının hikayesini konu ediyor. Carmen, ABD’ye giden korkunç ve tehlikeli bir yasadışı sınır geçişinden sağ kurtulur, ancak grubundaki diğer iki göçmeni soğukkanlılıkla öldüren kanunsuz bir gönüllü sınır muhafızı ile karşı karşıya kalır. Sınır muhafızı ve devriye ortağı Aidan ölümcül bir açmazın içine girince, Carmen ve Aidan birlikte kaçmak zorunda kalır. İkili, Carmen’in annesinin en iyi arkadaşı Masilda’yı ve bir müzik ve dans tapınağı olan La Sombra gece kulübünün sahibini aramak için kuzeye, Los Angeles’a doğru ilerler. Carmen ve Aidan, Masilda’nın büyülü sığınağının güvenliğinde teselli ve birbirlerine olan sarsılmaz aşklarını bulurlar, ancak polis avı yaklaşırken zaman daralır.

 

Bırak Artık Şu Yalanlarını

Yönetmen: Olivier Peyon

Oyuncular: Guillaume de Tonquedec, Victor Belmondo, Guilaine Londez

Ünlü romancı Stephane Belcourt, bir konyak markasının yüzü olmayı kabul eder ve bu nedenle yıllar önce ayrıldığı memleketine geri döner. Yıllardır görmediği memleketine geldiğinde büyük bir kültür şoku yaşayan Stephane, bu sırada ilk aşkının 17 yaşındaki oğlu Lucas ile tanışır. Bu süreç Stephane’ın yıllar öncesine ait anılarının zihnine düşmesine neden olur; bastırılamaz arzu, birleşen bedenler, susturulması gereken bir tutku.

 

Suna

Yönetmen: Çiğdem Sezgin

Oyuncular: Nurcan Eren, Tarık Pabuççuoğlu, Fırat Tanış

Suna, ellili yaşlarında, hiç geliri olmayan yalnız ve yoksul bir kadındır. Yaşlı, dul Veysel ile evlenerek kalacak bir yer bulur. Veysel, eşini yıllar önce kaybetmiş yetmişli yaşlarında bir tersane işçisidir. Karadeniz kıyısında sakin bir köyde tek başına yaşamaktadır. Suna, Veysel ile sevişmekten nefret eder. Huzursuzdur, hiçbir yerde kimseyle mutlu değildir. Veysel’den habersiz gizlice içki içmeye başlar. Gittiği barda tecavüze uğrar. Tesadüfen tanıştığı bir gazeteciyle arkadaş olur ve ona aşık olur. Suna’nın aşkı ve evliliği sadece bir kış sezonu sürecektir.

 

 

25 AĞUSTOS CUMA

 

Durdurulamaz

Yönetmen: Nimród Antal

Oyuncular: Liam Neeson, Jack Champion, Embeth Davidtz

Bir iş insanı, arabasıyla yolculuk ederken, birinin arabasına bomba yerleştirdiğini keşfeder. Aracın içinde ailesinin olması, adamın daha da paniklemesine neden olur. Araca bomba koyan saldırgan, gün boyu ondan bir dizi eylemi gerçekleştirmesini emreder. Eğer dediklerini gerçekleştirmezse saldırgan bombayı patlatacaktır.

 

Uzay Köpekleri

Yönetmen: Jason Murphy

Oyuncular: Myron Donley, Riley Madison Fuller, Elijah Green

İki küçük çocuk ve ebeveynleri, uzay gemilerini tamir ederken yerel bir UFO avcısının pençelerinden kaçmak için arkadaş canlısı köpeklere dönüşen üç uzaylıya yardım eder.

 

Wandering Earth 2

Yönetmen: Frant Gwo, Erlendur Sveinsson

Oyuncular: Andy Lau, Jing Wu

Yakın gelecekte, güneşin hızla yanmakta olduğunu ve bu süreçte Dünya’yı yakında yok edeceğini öğrendikten sonra insanlar, gezegeni güneşin ateşli parlamalarının çok uzağına, yeni bir güneş sistemine itmek için devasa motorlar yaparlar. Bununla birlikte, evrene yolculuk tehlikelidir ve insanlığın hayatta kalması için son şansı, dünyayı kurtarmak için tehlikeli bir ölüm kalım operasyonunu gerçekleştirecek kadar cesur bir grup gence bağlı olacaktır.

 

Drakula: Son Yolculuk

Yönetmen: André Øvredal

Oyuncular: Corey Hawkins, David Dastmalchian, Aisling Franciosi

Üzerlerinde herhangi bir işaret bulunmayan elli adet ahşap sandıktan oluşan özel kargoyu Karpatya’dan Londra’ya taşımak üzere kiralanan Demeter adlı ticari geminin dehşet verici hikâyesini konu alan filmde okyanus yolculuğunda hayatta kalmaya çalışan ve her gece gemideki acımasız bir varlık tarafından sinsice takip edilen talihsiz mürettebatın başına tuhaf olaylar gelir. Bir süre sonra kömüre dönmüş, terk edilmiş bir enkaz halinde İngiltere kıyılarına geri dönen Demeter’in mürettebatından ise hiçbir iz yoktur.

 

Kelebek Görüşü

Yönetmen: Maksym Nakonechnyi

Oyuncular: Rita Burkovska, Lyubomyr Valivots, Myroslava Vytrykhovska-Makar

Butterfly kod adlı bir kadın asker olan Lilia, iki ay esir tutulduktan sonra cepheden eve geri döner. Travmasından kurtulmaya çalışan Lilia, bu sırada kendisine tecavüz eden gardiyandan hamile olduğunu öğrenir. Lilia, ikisini de kabul etmeye hazır olmayan bir toplumda bu travmayı atlatmayı ve çocuğu kurtarmayı başarabilecek midir?

Manşet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img

SON HABERLER