Adıyaman’da “Mor Yerleşke”

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, Adıyaman’da bir çadır kent kurmak amacıyla çalışmalara başladı. 

Fatma Kaplan Hürriyet, canlı olarak katıldığı televizyon programında Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu ile bölgedeki kadınlar ve çocuklar için ‘Mor Yerleşke’ kuracaklarını ifade etti.

Başkan Hürriyet, bölgedeki kadınların ve çocukların barınma, ısınma, gıda ve giyim ihtiyaçlarının yanı sıra ruhsal anlamda da iyi olmalarını sağlamayı amaçladıklarını belirterek, “Yakınlarını kaybeden aileler ve yükünü çeken kadınlar ile çocukların ihtiyaçlarını giderelim istiyoruz. Barınma ve ısınmanın yanı sıra onlara psikososyal destek sunalım istiyoruz. Onları ruhsal anlamda da iyileştirecek projelerimizi hayata geçireceğiz” dedi.

Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu ile buraya mor yerleşke adı verilen iki konteyner getireceklerini belirten Başkan Hürriyet, “Bu konteyner içerisinde kadınlara ve çocuklara psikososyal destek verebileceğimiz psikologlarımızla, kreş öğretmenlerimizle, alanında uzman insanlarla çalışacağız. Konteynerlerden biri kadınlara biri çocuklara hizmet verecek. Kadınlar için emzirme odası, psikolojik destek verilecek muayene odası, jinekolojik muayene odası olacak. Buraya bir ebe görevlendirmek istiyoruz. Enkaz altından hamile olarak kurtulan kadınlar var” dedi.

Manşet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img

SON HABERLER