6.Uluslararası Kadın Yönetmenler Film Festivali’nde Kadınlar Yönetmenler Ödüllerine Ulaştı

Her yıl 7 farklı kategoride jüriler tarafından değerlendirilen, bu yıl 6’ncısı düzenlenen Uluslararası Kadın Yönetmenler Film Festivali’nde ödüller sahiplerini buldu.

Kadın Yönetmenler Derneği tarafından 7-12 Mart 2023 tarihleri arasında İzmir’de düzenlenen Festival’de 7 dalda verilen ödüller sahiplerini buldu.

İzmir Sanat’ta gerçekleşen ödül töreni, oyuncu Ezgi Çelik’in sunumuyla gerçekleşen kapanış sunumuyla sona erdi.

69 ülkeden 418 filmin başvurduğu festivalde; Deneysel ve Animasyon jürisinde Markus Berger, akademisyen Ayten Öğütçü ile yazar ve senarist Meryem Şahin; Kısa Candır jürisinde yönetmen Elif Refiğ, yönetmen Zeliha Yazar, İzmir Büyük Şehir Belediyesi Kültür Dairesi’nden Firuze Aslan; Kamera Göz Kısa Belgesel jürisinde yönetmen Aysim Türkmen Keskin, akademisyen Prof. Dr. Berrak Taranç, akademisyen Dr. Fetay Soykıran; Kamera Göz Belgesel jürisinde Eyyaton’un yöneticilerinden Daniela Frank, kurgu yönetmeni Fatoş Yapıcı, akademisyen ve sinema yazarı Gül Yaşartürk; SİYAD jürisinde Serdar Kürkçüoğlu, Ayla Kanbur,Necla Algan; Altın makara Uzun Metraj jürisinde akademisyen Prof. Dr. Dilek Takımcı, yönetmen Vuslat Saraçoğlu, yazar senarist Zehra Çelenk yer alıyor.

Sevin Okyay Sinema Yazarlığı Başarı Ödülü Senem Erdine’nin Oldu

Festivalde her yıl verilmesi gelenek hale gelen Sevin Okyay Sinema Yazarlığı Başarı Ödülü’nün sahibi Senem Erdine oldu.

Festivalde ödül kazanan yapımlar şu şekilde;

Animasyon Jüri Özel Ödülü

Ev Diye Bir Şey Yok / Nur Özkaya

Animasyon En İyi Film Ödülü

Will You Remember My Name / Nooshyar Khalil

Deneysel Jüri Özel Ödülü

Living Bodies / Andrea Arauz

Deneysel En İyi Film Ödülü

Matka Polka / Joanna Suchomska

Kısa Candır En İyi Uluslararası Film Ödülü

Made Of Flesh

Kısa Candır En İyi Ulusal Film Ödülü

Herkesin Yapabileceği Bir Şey / Selen Örcan

Kısa Candır Ulusal Kategori En İyi Yönetmen Ödülü

Yasemin Demirci / Gece Kuşağı

Kamera Göz Kısa Belgesel Ödülü

Sama Yoon On My Way / Emelie Carlsson Gras

Kamera Göz Kısa Belgesel Jüri Özel Ödülü

And Dağı Sineması / Carmina Balaguer

Kamera Göz En İyi Uluslararası Belgesel Ödülü

Katia Ve Rimma / Gulya Mirzoeva

Kamera Göz Belgesel Mansiyon Ödülü

Las Abogadas Attorni On The Front Line Of The Migrant Crisis / Victoria Bruce

Kamera Göz Ulusal En İyi Belgesel Ödülü

Bu Ben Değilim / Jeyan Kader Gülşen, Zekiye Kaçak Bakırhan

Kamera Göz Ulusal Belgesel Jüri Özel Ödülü

Köşe Başı Beklerim /Neslihan Kültür

Siyad En İyi Belgesel Ödülü

Köşe Başı Beklerim / Neslihan Kültür

Siyad En İyi Kısa Film Ödülü

Herkesin Yapabileceği Bir Şey / Selen Örcan – Gece Kuşağı / Yasemin Demirci

Kamera Göz Uzun Metraj En İyi Kurmaca Ödülü

Intersection / Cecilia Araneda

Kamera Göz Uzun Metraj Jüri Özel Ödülü

Turna Misali / İffet Eren Danışman Boz

Manşet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img

SON HABERLER